WĘDKARSTWO

 

Szachty są od lat znanym i ważnym miejscem na przyrodniczej mapie Wielkopolski. Ten piękny teren położony w południowo-zachodniej części Poznania, poza niezwykłymi widokami zachwyca również różnorodnością tutejszej fauny i flory.

Ten unikatowy ekosystem rozwinął się na terenie dawnych kopalni odkrywkowych, które dostarczały glinę do pobliskiej cegielni jeszcze w XX w. Stąd też inna nazwa Szacht – Glinianki.

Dawne glinianki to obecnie stawy, z którymi sympatyzuje wielu Poznaniaków, a część z nich z pewnością ma jeszcze w swej pamięci niezapomniane wędkarskie wspomnienia z życiowymi rekordami dużych okazów ryb!

Szachty to nie tylko same stawy, to także roślinność wokół tych zbiorników, to ścieżki, dróżki i przesmyki „przebijające się” przez gęstwiny drzew, krzewów i trzcin. Wszystko to stanowi ważną częścią lokalnego ekosystemu oraz jest ostoją dla ptactwa i innej drobnej zwierzyny.

Największy akwen to Staw Nowakowskiego, o powierzchni 15ha znajdujący się w centralnej części Glinianek. Staw ten ma nieregularny kształt z maksymalną długością ponad 600m i osiąga szerokość prawie 350m. Jego głębokość jest zróżnicowana od 0,8m do 6,5 m. Woda ta nie należy do łatwych wędkarsko. Nieregularne pofałdowane dno, roślinność podwodna, liczne wysepki trzcinowe, stare pomosty, urozmaicona linia brzegowa i przybrzeżne konary są sprzymierzeńcem czających się tu okazów ryb. Staw jest wyzwaniem dla najbardziej doświadczonych wędkarzy. Brzeg tego zbiornika to trawy, krzewy, drzewa liściaste oraz wysokie trzciny. Wielokrotne zarybienia zwłaszcza karpiem spowodowały że populacja tego gatunku jest spora. Staw ten jest bogaty również w inne gatunki ryb takie jak: amur, leszcz, okoń, lin, szczupak, sum, tołpyga, wzdręga, karaś i płoć

Gospodarz Stawu Nowakowskiego chcąc uatrakcyjnić Państwu obcowanie z tym wyjątkowym miejscem zadbał o jego czystość, bezpieczeństwo oraz komfort wypoczynku:

– straż łowiska mająca całodobową pieczę nad całym obiektem.

– w pełni opłotowany teren by zapewnić jak największą ochronę i bezpieczeństwo dla wszystkich przebywających na naszym obiekcie.

– 30 dużych stanowisk z pomostami dla ułatwienia podebrania ryby, profesjonalnie przygotowanych i przystosowanych do zasiadki w minimum 2 osoby. Przy każdym ze stanowisk jest miejsce i możliwość do postawienia namiotu.

– przystań na łódki

– toalety i prysznic – gdzie można będzie się odświeżyć np. po całonocnej zasiadce

– cztery parkingi, które pomieścić mogą po kilkanaście aut

– bezproblemowy dojazd do każdego stanowiska autem w celu wyładowania sprzętu

– sklepik wędkarski na terenie łowiska, gdzie zakupić można cały niezbędny asortyment pierwszej potrzeby.

– opiekun łowiska, który służy pomocą w każdej sytuacji

– drewniana wiata do dyspozycji podczas różnego rodzaju zawodów i eventów, jest to miejsce zadaszone mieszczące nawet kilkadziesiąt osób

– ławeczki, wiaty i paleniska, dla lepszego komfortu podczas przebywania na łowisku

W tak niewielkiej odległości od ścisłego centrum Poznania, a równocześnie tak blisko natury. Oferując relaks i obcowanie z naturą pragniemy zachęcić Państwa do aktywnego wypoczynku w mieście!

Rezerwacje przyjmowane są codziennie telefonicznie lub na terenie Łowiska
tylko i wyłącznie w godzinach 8:00-17:00.

Na Łowisku Szachty nie jest wymagana karta wędkarska.

Na terenie Łowiska działa profesjonalny, całoroczny sklep wędkarski oferujący produkty takich marek jak:
Extru Fish, Aller Aqua, Undercarp, Anaconda, Iron Claw i innych.

Wędkowanie tylko i wyłącznie na wprost przydzielonego stanowiska do 25 m od brzegu, w godzinach 8:00-20:00.

2Wyłącznie za zgodą opiekuna łowiska – w zależności od obłożenia łowiska wędkarzami stacjonarnymi w danym dniu

3Cena obejmuje wybór jednego stanowiska oraz możliwość wędkowania łącznie na dwóch strefach (w przypadku 1 osobowych rezerwacji na jednej strefie) – oznaczonych na mapie łowiska, z wyłączeniem pasa 25 m od brzegu sąsiedniego stanowiska, od godziny 10.00 do godziny 10.00 następnego dnia.

W cenie zezwolenia: mata lub kołyska (z workiem do ważenia w kieszeni), podbierak ze sztywną ramą, waga oraz duża łódź i kapoki; na każdym stanowisku znajduje się trójnóg do ważenia, 2 gniazdka prądowe (o mocy 3600 W) i kubeł na śmieci; każda łódź wyposażona jest w kotwicę, czerpak oraz wiosła.

4Usługa obejmuje szkolenie w zakresie podstaw wędkowania np. nauka nęcenia, przygotowanie sprzętu, technik wędkowania itp. aż po zaawansowane wędkowanie np. przygotowanie zestawów, badanie dna (również echosondą) itp. Szkolenie może zostać przeprowadzone w terminie i godzinie ustalonej z opiekunem Łowiska.

5Należy przy dokonaniu rezerwacji zamówić odpowiednią ilość.

6Zgodnie z Regulaminem Łowiska zakazuje się zabierania jakichkolwiek ryb z wody, zatem w przypadku zabrania ryby żywej lub martwej Łowisko naliczy opłatę zgodnie z cennikiem

 

Gwarancja wykupienia określonego zezwolenia możliwa jest jedynie po dokonaniu przedpłaty, o której mowa poniżej. W przypadku niewykupienia określonego zezwolenia przedpłata nie zostanie zwrócona.

Przedpłata na rezerwację stanowisk (po potwierdzeniu rezerwacji) wynosi:

– 30 zł za każdą zgłoszoną osobę wędkującą – w przypadku rezerwacji dziennych (w tym spinning)

– 50 zł za każdą zgłoszoną osobę wędkującą – w przypadku rezerwacji do 2 dób

– 100 zł za każdą zgłoszoną osobę wędkującą – w przypadku rezerwacji do 4 dób

– 200 zł za każdą zgłoszoną osobę wędkującą – w przypadku rezerwacji powyżej 4 dób

lub całość kwoty,

płatne na konto: PKO BP: 53-1020-4027-0000-1502-1393-9295

Tytuł przelewu – IMIĘ I NAZWISKO, TERMIN (dzień i miesiąc rozpoczęcia), NUMER STANOWISKA,
                           np. „Paweł Kowalski, 5.07, st. 14”

Dane do przelewu: Greenpoint Polska sp. z o.o. sp. k. ul. Głogowska 325, 60-004 Poznań

W przypadku tzw. „długich weekendów” łowisko zastrzega sobie możliwość przyjmowania rezerwacji na niestandardowych warunkach, tj.:

– wymóg minimalnego okresu rezerwacji

– wymóg wyższej przedpłaty

– możliwość przyjęcia większej liczby rezerwacji (i osób) na łowisku

Każdy, kto przebywa na terenie Łowiska Szachty musi się dostosować do zasad ustalonych
w Regulaminie Łowiska Szachty. Pamiętaj, aby się z nim dokładnie zapoznać!

ŁOWISKO SZACHTY MA PRAWO DO KONTROLI PRZESTRZEGANIA REGULAMINU
W DOWOLNYM CZASIE I BEZ UPRZEDZENIA